Krynica Zdrój
Skomentuj

Krynica-Zdrój – dlaczego musisz ją odwiedzić

Są takie miejsca w Polsce, których nieodwiedzenie za swojego życia jest grzechem ciężkim oraz niewybaczalnym. Przede wszystkim dla własnego dobra oraz dlatego, że niektóre miejsca po prostu muszą zostać przez nas zobaczone. Jeśli chodzi o takie miejsca, jak Krynica-Zdrój, ma to znaczenie również ze względu na nasze zdrowie, które można w ten sposób podratować i świetnie się bawić jednocześnie.

Niektóre miejsca zachwycają nas od pierwszego wejrzenia, już sama strona internetowa sprawia, że mamy ochotę i nadzieję przenieść się tam niemal natychmiast, bez żadnych zbędnych pytań. Może również pod tym kątem warto sprawdzać i rezerwować swoje noclegi w większych miejscowościach uzdrowiskowych. Chwila relaksu to przecież coś, na co najbardziej liczymy podczas naszych wyjazdów.

Luksusowe hotele w sercu Beskidów

Nic dziwnego, że wielu Polaków decyduje się na znalezienie noclegu w luksusowych hotelach, jakich zresztą coraz więcej w takich uzdrowiskach, jak beskidzka Krynica-Zdrój. Czarny Potok to jeden z najnowocześniejszych miejsc, w jakich można spędzić nie tylko sam pojedynczy, ale za to bardzo romantyczny i pobudzający zmysły weekend, ale nawet całe ferie zimowe czy letnie. Klienci cenią sobie to miejsce przede wszystkim ze względu na położenie w bezpośrednim sąsiedztwie mruczącego przyjemnie potoku oraz na widok, jaki rozpościera się na dolinę. Obecność wielu gości powodowana jest również wyposażeniem hotelu w basen – i to przeszklony!, w Łaźnie Zdrojowe, jakich nie znajdziesz w żadnym innym miejscu, a także aż trzynaście gabinetów relaksacyjnych do zabiegów SPA, a także zabawy oraz animacje i inną rozrywkę przeznaczoną dla najmłodszych. Czarny Potok Resort SPA & Conference to także znakomite miejsce do podjęcia biznesowych, ważnych, a nawet kluczowych klientów, z kolei znakomita strefa gastronomiczna i odpowiednie przygotowanie zarówno od strony techniczno-zapleczowej, jak i czysto estetycznej sprawia, że również wesela są tutaj organizowane naprawdę chętnie.

Miejsca, w których warto zjeść

To turyści samodzielnie i z prędkością światła weryfikują miejsca, w jakich warto znaleźć się, żeby coś przekąsić – nie tylko w porze obiadu. Jedną z najwyżej ocenianych restauracji jest Restauracja Koncertowa, wykorzystująca w swojej kuchni tradycyjne przepisy wraz z innowacyjnym podejściem do tematu dzisiejszej kuchni. Naturalne, najlepszej jakości składniki są tutaj przetwarzane w kulinarne majstersztyki.

Przy ulicy Sądeckiej 2 można znaleźć inną ciekawą restaurację, a mianowicie Karczmę Cichy Kącik, stworzoną dla koneserów tradycyjnego, góralskiego podejścia do zagadnień kulinarnych szaleństw. Co więcej, poza znakomitymi wyrobami własnymi, takimi jak góralskie wędliny oraz kiełbasy możesz przekonać się, jak powinna wyglądać dobra zabawa sylwestrowa czy andrzejkowa.

Te miejsca musisz zobaczyć

Krynica Zdrój oraz jej najlepsze atrakcje turystyczne to głównie zabytki architektury, takie jak Muzeum Nikifora, samo w sobie będące perełką drewnianej architektury. Jeśli ktoś jeszcze nie zna twórczości tego znakomitego, uprawiającego sztukę naiwną artystę, koniecznie musi odwiedzić to niepowtarzalne miejsce i poznać akwarele, gwasze oraz rysunki.

Krynica to również, a może przede wszystkim, miejsce, w którym możemy skosztować różnych rodzajów wód uzdrowiskowych o dobroczynnych dla organizmu właściwościach. Pijalnia robi wrażenie już samą architekturą – nowoczesną oraz bardzo oryginalną.

Znajdziesz tutaj również miejsca, o jakich nie możesz zapomnieć odwiedzić ze względu na tradycję oraz przyzwoitość oraz które z pewnością znajdą uznanie naszych najmłodszych turystów. Góra Parkowa to obowiązkowy punkt na trasie wycieczki po Krynicy – dostaniesz się na nią za pomocą jednej z ciekawszych atrakcji – kolejki gondolowej. Na szczycie z kolei znajdziesz tor saneczkowy, szkółkę narciarską oraz dosyć stromy, ale zabezpieczony stok, idealny do zjeżdżania po nim na sankach. W takim miejscu nie można się nudzić – zawsze o tym pamiętaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *