Ośrodki turystyczne
Skomentuj

Beskid Sądecki – polecane hotele

Każda wycieczka, a tym bardziej zaplanowany, dłuższy pobyt wymaga również wymyślenia miejsca, w jakim będziemy chcieli sie zatrzymać – czy to we dwoje, z kimś dla nas najlepszym i ukochanym, czy z paczką przyjaciół lub dzieciakami, mającymi nadzieję na dostęp do wi-fi oraz basenu. Na szczęście nie tylko hotele w Beskidzie Sądeckim można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, również inne miejsca są w stanie zapewnić nam znakomite wrażenia.

A może by jechać do uzdrowiska?

Nie bez powodu Beskid Sądecki znany jest przede wszystkim z różnego rodzaju uzdrowisk, cieszących się od lat uznaniem kuracjuszy oraz turystów. Beskid Sądecki oraz jego uzdrowiska to obowiązkowy punkt na liście miejsc do odwiedzenia oraz zaliczenia podczas każdej wycieczki w te strony. Zgadywanie nazw oraz właściwości poszczególnych wód uzdrowiskowych oraz ich smakowanie są jedną z największych przygód, jakie na nas czekają w takich miejscach, jak Krynica-Zdrój, potocznie nazywana dzisiaj Górską. Miejsce to nie bez powodu nazywane jest Perłą Uzdrowisk. Lecznictwo w tym miejscu zostało zapoczątkowane już na przełomie wieku osiemnastego oraz dziewiętnastego, którego prowodyrem oraz propagatorem był Józef Dietl. To tutaj kurowali się sławni i uznani przez Polaków – Henryk Sienkiewicz, Józef Piłsudski, Artur Grottger, Józef Ignacy Kraszewski, Helena Modrzejewska, Jan Matejko, a także Julian Tuwim, Jan Kiepura czy Władysław Reymont. To miejsce często opisywane w powieściach, poematach, balladach, to tutaj ludzie znajdowali spokój oraz odzyskiwali siły i energię. Na terenie Krynicy można udać się do Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. które jest jednocześnie producentem rozlewającym okoliczne wody pod nazwami „Kryniczanka” czy „Muszynianka”.

Innym uzdrowiskiem, równie chętnie odwiedzanym, jest niewielkie miasteczko Muszyna, posiadającej tytuł uzdrowiska ze względu na ilość zlokalizowanych tutaj odwiertów oraz rozlewni wody mineralnej na skalę ogólnopolską. Muszyna znajduje się tuż przy słowackiej granicy, zaledwie 11 kilometrów od Krynicy. Jest więc kolejnym miejscem wartym obejrzenia w drodze przez Beskid Sądecki. Znajduje się tutaj cała masa przeróżnych sanatoriów o sporej ilości możliwych form wypoczynku czy dochodzenia do siebie po przebytych chorobach i innych okolicznościach, a także zakłady przyrodolecznicze, ciesząc się równie sporym zainteresowaniem, co same sanatoria.

Najpopularniejsze hotele

Najczęściej odwiedzanym oraz tym, o którym najchętniej się wspomina, mówiąc o noclegu, jest zlokalizowany w Rytrze trzygwiazdkowy hotel Perła Południa – Beskid Sądecki słynie od lat właśnie z niego. To idealne połączenie szerokich możliwości skorzystania z uroków i bliskości przyrody, jej oczywistych walorów z komfortem oraz wszelkimi wygodami mieszkania w hotelu. To miejsce, które nie potrzebuje zgadzania się na kompromisy i które świetnie będzie się nadawało zarówno dla rodziny z dziećmi, chcącej odskoczni od codzienności oraz rutyny i obowiązków, jak i dla wszystkich zakochanych, szukających dla siebie ustronnego oraz romantycznego miejsca, doskonałego do poznawania się lepiej oraz odpoczywania.

Jeśli wolisz jednak do odpoczynku nieco większe miasta, twoje oczekiwania powinien spełnić tym razem czterogwiazdkowy Hotel Beskid, znajdujący się w Nowym Sączu, zajmujący się nie tylko bieżącym ruchem przyjeżdżających gości, ale również obsługą imprez okolicznościowych. Dla wymagających znajdzie się tu również strefa relaksu SPA oraz kręgielnia, a więc wszystko, czego potrzebują do szczęścia i bez czego nie mogą się obyć mieszkańcy wielkich miast.

Jeszcze jeden ciekawy hotel znajduje się w Piwnicznej-Zdroju i jest to Hotel Wierchomla Ski & Spa Resort, miejsce wyjątkowe, posiadające coś i dla narciarzy i dla piechurów, dla rodzin, dla zakochanych oraz dla zorganizowanych grup, które wolą przebywanie bliżej natury, w domkach. Oferta hotelu podzielona jest na sezon letni oraz zimowy, do których dostosowane są odpowiednie pakiety i szczególne atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *